США вперше відмовилися від ролі нейтрального посередника між Росією та Україною і фактично стали на бік Києва. Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон.
За словами французького лідера, уперше за тривалий час "Велика сімка" виступила єдиним фронтом. Американці разом із європейцями підтвердили підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.
"Уперше за 18 місяців усі члени G7 підписали один і той самий спільний текст", – сказав Макрон.
MACRON: On Ukraine, I believe what happened in recent days is very important. For the first time in 18 months, all G7 members signed the same joint text.
And Americans, together with us, reaffirmed their support for Ukraine’s territorial integrity and sovereignty.
They… pic.twitter.com/3j0PUtes0Y— Kate from Kharkiv (@BohuslavskaKate) June 25, 2026
Він пояснив, що цей документ змінює саму роль Вашингтона у війні.
"По Україні США вперше підтримали текст, який означає, що вони більше не є нейтральним посередником, а разом із нами виступають за територіальну цілісність України, військову підтримку, допомогу енергетиці та санкції проти Росії", – заявив президент Франції.
Макрон додав, що "сімка" зобов'язалася надавати Україні військову та енергетичну допомогу й зберігати санкції проти Росії. Рішення щодо нафти й газу та відновлення санкцій, за його словами, ухвалили в останні дні, і Париж має намір рухатися цим шляхом далі.
Свою позицію європейці закріплять на саміті НАТО в Анкарі. Питання підтримки України та гарантій безпеки лідери обговорять на засіданні "коаліції охочих" 13 липня, повідомив Макрон.
Найімовірніше, ішлося про нещодавню спільну заяву лідерів G7, у якій країни "сімки", включно зі США, підтвердили все те, про що сказав президент Франції.













































