росія до річниці нападу нацистської Німеччини на радянський союз запустила масштабну пропагандистську кампанію для виправдання збройної агресії проти України. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО, передає УНН.
Деталі
У публікаціях кремлівських ресурсів та офіційних заявах ключовим інструментом маніпуляції стало штучне насаджування паралелей між подіями 1941 року та сучасною війною. Пропаганда наполегливо ототожнює українців із нацистами, а країни Заходу – з гітлерівською коаліцією. Сучасних російських окупантів медіа рф називають "істинними спадкоємцями переможців", намагаючись надати загарбницькій війні проти України статусу "священної відсічі
– йдеться у повідомленні.
У ЦПД зазначили, що на закордонну аудиторію, зокрема через заходи за сприяння "россотруднічества" в країнах Глобального Півдня, рф активно просуває наратив про радянський союз як головну жертву Другої світової війни, монополізуючи цей статус під маркою "великої жертви російського народу".
Таким чином кремль намагається відбілити росію в очах міжнародної спільноти та змістити фокус уваги з воєнних злочинів, які вона вчиняє сьогодні. Через мілітаризацію пам'яті москва прагне зняти із себе відповідальність за порушення міжнародного права і замаскувати власну загарбницьку війну під "історичну місію"
– наголосили у ЦПД.
Нагадаємо
Відповідно до аналізу Центру протидії дезінформації РНБО України (ЦПД), сьогодні в росії у соцмережах понад 78% всіх органічних коментарів до офіційних повідомлень влади є негативними.






















































